Marka zrównoważona

Musk boots

PONADCZASOWOŚĆ 

Kowbojki są produktem, który nie wpisuje się w trend szybkiej mody. Można je nosić wiele lat, pasują niemal do każdej stylizacji, a znoszone wyglądają nadal trendy! Są więc produktem ponadczasowym, stanowiącym bazę dla całej garderoby i użytkowanym niemal przez cały rok.

100% POLSKA PRODUKCJA 

Musk jest marką, która może pochwalić się 100% produkcją w Polsce. Kowbojki Musk powstają w południowej Polsce w rodzinnej firmie z wieloletnim doświadczeniem, gdzie są tworzone ręcznie przez doświadczonych rzemieślników. Nasze buty powstają od samego początku do końca w Polsce, według ściśle określonych przez nas wytycznych, począwszy od tworzenia kopyt szewskich tworzących bazę do kształtu buta, a kończąc na finalnym – opakowanym w kartony produkowane również w Polsce – produkcie. Wiele komponentów takich jak skórzane obcasy, skóry i okucia metalowe sprowadzamy specjalnie na nasze zamówienie z Włoch, co sprawia że produkcja butów trwa dłużej, a jakość jest niezawodna.

PRODUKCJA MAŁYCH ILOŚCI

Nasza marka walczy z nadprodukcją – produkcja jest zlecana w mniejszych partiach, lecz częściej – w zależności od zapotrzebowania klientek na konkretne modele i rozmiary kowbojek.

GARBOWANIE ROŚLINNE

Podstawą większości kowbojek Musk są skóry garbowane roślinnie, czyli materiał zupełnie naturalny, pięknie się starzejący. Garbowanie roślinne skóry polega na moczeniu skóry w ekstraktach roślinnych, bez używania szkodliwych substancji chemicznych, środków mineralnych i syntetycznych. Proces garbowania roślinnego także trwa znacznie dłużej niż klasyczny – około 30 dni, czyli aż 15 razy dłużej, niż proces chromowy. Dzięki garbowaniu roślinnemu skóry są dobrze natłuszczone, pięknie pachną i stają się wodoodporne. Do produkcji naszych butów używamy wyłącznie certyfikowanych skór. 

OPAKOWANIE

Nasza marka przywiązuje dużą wagę do opakowania produktu. Kowbojki opakowane są w bawełniane woreczki pachnące 100% perfumem MUSK, stworzonym we współpracy z perfumerią mo61. Buty więc można przechowywać w woreczku, lub wykorzystać go do innych celów. Ponadto pakowane są w eko karton, który można ponownie wykorzystać. 

Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj poniżej swój adres e-mail.